You are currently viewing Jak odpoczywać. Ludzie, którzy pamiętają, że odpoczywali, dłużej czują się wypoczęci
koncert, wakacje, odpoczywać

Jak odpoczywać. Ludzie, którzy pamiętają, że odpoczywali, dłużej czują się wypoczęci

Wakacje, wakacje i po wakacjach. Jak odpoczywać?

Jak to znieść?

Zrób na zakończenie to, co da Ci najwięcej tego, czego potrzebujesz, żeby poczuć i zapamiętać wakacje. Ktoś może potrzebować SPA i kąpieli w bąbelkach, ktoś sesji z ulubionym muzykiem, a ktoś snu do południa.

Odpoczywanie to sztuka i należy stać się w niej mistrzem.

Jeśli nie czujesz, że Twoje metody odpoczywania dają Ci to, czego potrzebujesz, pomyśl o zmianie. Poszukaj, co takiego sprawia, że nie czujesz regeneracji – zacznij robić inaczej.

Jak odpoczywać

U mnie ostatnio działają koncerty (pewnie dzięki cierpliwej, wieloletniej, edukacji @grzegorzkurdej. Tutaj zdjęcia z wielotysięcznego wydarzenia, którego powodem był Ed Sheeran.

koncert, wakacje, edsheeran
koncert, wakacje, edsheeran

A tutaj na scenie Katarzyna Nosowska na błoniach Stadionu Narodowego.

koncert, wakacje, Nosowska
koncert, wakacje, Nosowska


Ale nim do tego doszło, to i ja musiałam popracować. Kilka lat temu zaczęłam prowadzić na przykład listę przyjemności – bo nie wiedziałam, co jest dla mnie dobre i przyjemne. A potem odhaczałam kolejne punkty, żeby sprawdzić, czy rzeczywiście.

Jest możliwe, że i Ty tak masz. Jeśli jesteś kobietą z Polski, to raczej nie masz w nawykach troszczenia się o siebie. Robisz, robisz, robisz, najpierw dla innych, a jak już zostanie Ci czasu z ograniczonej doby, to dopiero myślisz o sobie. A tymczasem, na świecie jest tyle dostępnych rozwiązań i propozycji, które mogą zdrowo karmić energią, pozytywnymi emocjami i poczuciem balansu. Tylko o tym nie wiemy, bo częściej usłyszymy:

– Cooo, Ty siedzisz i nic nie robisz?! – zamiast:
– Odpocznij, roboty nie przerobisz…


Jakie przyjemności na wyczerpanie?

W razie potrzeby przybywaj po konsultacje – zapraszam. Jestem terapeutą par i rodzin, trenerką kobiecej złości, coachką zapracowanych i zmęczonych kobiet, psychodietetyczką. Jeśli chcesz, w tym sezonie, nauczyć się lepiej o siebie troszczyć, skuteczniej wypoczywać, a najlepiej… przenieść się na planetę lekkości i łatwości – jestem do Twojej dyspozycji 🙂 Chodź tu: monika.kurdej@zasmakujwzyciu.pl albo www.zasmakujwzyciu.pl.


Dodaj komentarz