Nazywam się Monika Kurdej.

Jestem nauczycielką języka polskiego. Uczę wrażliwości i rozeznania w kulturze.
Pomagam ludziom lepiej się zrozumieć i porozumieć.
Pomagam obcokrajowcom zaadaptować się w Polsce – uczę języka polskiego jako obcego. Chętnie mówię i dużo piszę.


Moją mocną stroną jest komunikacja… i jej wykorzystanie w życiu codziennym i w biznesie.

Łączę wiedzę o literaturze i kulturze polskiej z pracą na rzecz lepszych relacji między ludźmi. Jestem terapeutką par i rodzin, coachką, nauczycielką języka polskiego.

W moim przekonaniu komunikacja jest najważniejszą umiejętnością człowieka. Od 10 lat pracuję nad tym, aby ułatwiać ludziom życie i uczę ich, m.in.: słuchania siebie nawzajem, mówienia na temat, nazywania emocji, wykorzystywania emocji do twórczych działań. Prowadzę poradnię terapeutyczną (www.zasmakujwzyciu.pl).

Lubię też uczyć języka polskiego. Jestem mgr. filologii polskiej. Mam uprawnienia do nauczania. Rodowici Polacy doskonalą ze mną swój pierwszy język, dzięki czemu łatwiej i szybciej uczą się języków obcych oraz sprawniej piszą teksty funkcjonalne. Lepiej też rozeznają się w kulturze. Obcokrajowcy, dzięki praktycznemu podejściu do nauki języka polskiego, szybciej adaptują się do życia w Polsce.

Oprócz tego chętnie występuję podczas konferencji, szkoleń. Dzielę się wiedzą i doświadczeniem w zakresie komunikacji i relacji. A poza tym, chętnie piszę.

Monika Kurdej